کرج - 45 متری گلشهر - نبش اختر شرقی - ساختمان نیکخواه - طبقه دوم - واحد 7

آسانسور خودروبر

آسانسور خودروبر چیست و چه اهمیتی دارد؟

حمل و نقل و تردد آسان بین طبقات مختلف یک ساختمان فقط مختص انسان نیست بلکه خودروها نیز به آن احتیاج دارند. به همین خاطر است که شرکت هیدروفربد به طراحی و تولید آسانسور خودروبر یا ماشین بر اقدام کرده است تا شما مشتریان عزیز محصولاتی عالی و بسیار با کیفیت در اختیار داشته باشید. اگر می خواهید درباره این نوع آسانسور فربد صنعت بیشتر بدانید در ادامه با ما همراه شوید.

سیستم انتقال نیروی آسانسور ماشین بر از ۲ نوع کششی و هیدرولیکی ساخته می شود و ظرفیت تحمل بار آن در حدود ۲ تا ۲۰ تن می باشد. از آسانسور خودروبر هیدرولیکی بیشتر اوقات در ساختمان هایی که ۲ یا ۳ طبقه دارند استفاده می شود.

آسانسور خودروبر

عملکرد آسانسور ماشین بر چگونه است؟

آسانسور ماشین بر به نوعی لیفتراک محسوب می شود و این توانایی را دارد که ماشین ها را به صورت عمودی و افقی، با سرنشین و یا بدون سرنشین جا به جا نماید. گاهی اوقات ممکن است به این نوع آسانسور، جک بالابرنده ماشین نیز گفته شود که ظاهر آن طراحی ساده ای داشته ولی از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار می باشد. به صورت کلی طراحی این نوع آسانسور فربد صنعت، مانند آسانسور های معمولی انجام می شود و تنها تفاوتشان این است که در ساختشان از جزئیات کمتری استفاده می شود.

یکی از انواع آسانسور خودروبر، با سیستم هیدرولیکی کار می کند که مطابق با قوانین پاسکال خودرو ها را جا به جا می کند. عملکرد آسانسور ماشین بر هیدرولیکی این گونه است که در آن بر روی مایعی که در پیستون وجود دارد، فشار وارد می شود سپس بدون آن که حجمش تغییری کند وارد سیلندر دیگری می شود. این فشار به وجود آمده به کمک دیواره های مقاوم مخزن از خروجی پیستون خارج خواهد شد.

در شرکت فربد صنعت با توجه به استاندارد های موجود و بر اساس نیاز شما مشتریان عزیز، بهترین و با کیفیت ترین نوع آسانسور خودروبر طراحی و تولید می شود تا بتوانید به راحتی در مکان مورد نظرتان، ماشین ها و خودروها را جا به جا نمایید. برای ثبت سفارش می توانید با ما تماس بگیرید.

آسانسور ماشین بر

نکات مهم در زمان طراحی آسانسور خودروبر کدامند؟

فربد صنعت در زمان طراحی هر کدام از آسانسور های خود از جمله آسانسور خودروبر به نکات مهمی توجه می کند که در ادامه آن ها را نام می بریم:

 • برسی دقیق ساختمان
 • انتخاب نوع مناسب آسانسور خودروبر
 • بررسی ابعاد چاه و آسانسور خودروبر
 • توجه به فضای مورد نیاز موتورخانه
 • توجه به نوع درب آسانسور خودروبر که شامل گیوتینی، کشویی، تلسکوپی و … می شود.
 • انتخاب موتور آسانسور با قدرت مناسب
 • توجه به نحوه آرایش جک ها و اتصال آن به کابین آسانسور

با توجه به این نکات، متخصصین فربد صنعت مناسب ترین آسانسور خودروبر را برای شما مشتریان عزیز طراحی و تولید می کنند.

ابعاد و ظرفیت آسانسور ماشین بر چقدر است؟

معمولا شرکت هیدروفربد آسانسور ماشین بر خود را در ظرفیت های مختلفی مانند ۵/۲ تا ۷ تن و در ابعاد گوناگونی مانند ۵/۲ تا ۳ متر و ۵/۴ تا ۶ متر طراحی و تولید می کند. برای تعیین ارتفاع جک بالابر محدودیتی وجود ندارد اما همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم برای آسانسور های خودروبر هیدرولیکی ارتفاع مناسب باید در حدود ۳۰/۳ متر از اولین توقف تا زیر سقف باشد به همین دلیل است که در ساختمان های حداکثر ۳ طبقه، می توان از این نوع آسانسور ماشین بر استفاده کرد.

در صورتی که می خواهید برای ساختمان های بلندتر از آسانسور ماشین بر استفاده کنید باید به سراغ انواع دیگر آن مانند آسانسور گیرلس ۲ به ۱ و یا سیستم ۴ به ۱ یا آسانسور کششی بروید.

برای دریافت مشاوره و انتخاب مناسب ترین نوع آسانسور خودروبر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت نمایید.

نصب آسانسور خودروبر به چه فضایی احتیاج دارد؟

در صورتی که می خواهید در ساختمان خود آسانسور خودروبر نصب کنید باید فضای مناسبی برای قرار گرفتن موتورخانه آسانسور در کنار چاله آن در نظر بگیرید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در این زمان با کارشناسان فربد صنعت تماس گرفته و جزئیات و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید تا فاصله و ارتفاع لازم برای آن را در ساختمان خود تعبیه کنید.

علاوه بر فضایی که خودرو باید در آسانسور قرار بگیرد به فضایی برای پیاده و یا سوار شدن سرنشین خودرو نیز احتیاج است به همین دلیل بهتر است عرض چاه حدود ۲۷۰۰ میلی متر در نظر گرفته شود. برای جای گرفتن موتور آسانسور نیز به اتاقکی با ابعاد ۵/۳ در ۸/۱ سانتی متر، ۵/۲ در ۵/۲ با ارتفاع حداقل ۲ متر که مجهز به نور و تهویه هوای مناسب باشد نیاز خواهید داشت.

شما می توانید با تماس با کارشناسان فربد صنعت و درخواست نوع آسانسور ماشین بر خود، جزئیات لازم را کسب کرده و برای در نظر گرفتن فضای مناسب آسانسور خودروبر ساختمان تان، راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. فربد صنعت با تیم متخصص و تجربه زیادی که به دست آورده تبدیل به یکی از مدعیان تولید کننده آسانسور خودروبر شده است و همواره کیفیت محصول و رضایت مشتری را در اولویت کار خود قرار داده است.

استفاده از آسانسور خودروبر چه مزایایی دارد؟

با نصب و راه اندازی آسانسور خودروبر از فربد صنعت می توانید به مزایای زیادی دست پیدا کنید که در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

 1.  صرفه جویی در زمان: شما با استفاده از آسانسور خودروبر می توانید در مدت زمان کمتری ماشین خود را در پارکینگ جای دهید و در وقت خود صرفه جویی نمایید.
 2. راحتی تردد بین طبقات: با کمک آسانسور ماشین بر خیلی راحت بین طبقات مختلف ساختمان ها و پارکینگ ها تردد خواهید کرد.
 3. صرفه جویی در فضا: این نوع آسانسور ها به گونه ای طراحی شده اند که خودرو به راحتی درون آن جای می گیرد بدون آن که فضای خیلی زیادی را اشغال نماید.
 4. عمر طولانی و ظرفیت زیاد: آسانسور خودروبر تولید شده در فربد صنعت با مواد با کیفیت ساخته می شود در نتیجه عمر طولانی داشته و قابلیت جا به جایی وزن های زیاد را دارد.

انواع آسانسور خودروبر کدام است؟

با توجه به ویژگی هایی که هر مکان و ساختمانی دارد، آسانسور خودروبر گوناگونی طراحی و تولید می شود. برخی از انواع آسانسور ماشین بر عبارتند از:

 • آسانسور خودروبر چهار طرفه: این نوع آسانسور خودروبر قابلیت تحمل وزن های بسیار زیاد را دارد و می تواند دو ماشین را در یک فضا جای دهد.
 • آسانسور خودروبر دو طرفه: این نوع آسانسور پایه های محکمی دارد و می تواند خودرو را در ارتفاع بالاتری نگه دارد. قیمت آن نیز مناسب است.
 • آسانسور قیچی خودروبر: در زیر این نوع آسانسور ها سیستم آکاردئونی نصب شده است و تنوع زیادی در ابعاد و ظرفیت دارد.
 • آسانسور خودروبر قابل حمل: اگر در ساختمان خود فضای زیادی ندارید می توانید از این نوع آسانسور خودروبر استفاده نمایید. البته این نوع آسانسور نمی تواند خودروهای سنگین را بالا ببرد.
 • آسانسور روی زمین: برای استفاده بیشتر از فضا و نگهداری دو ماشین در جای پارک یک خودرو از آسانسور روی زمین استفاده می شود که بیشتر در پارکینگ های متوسط و کوچک کاربرد دارد.

تفاوت آسانسور خودروبر و بالابر خودرو در چیست؟

ممکن است برخی از افراد آسانسور خودروبر را با بالابر خودرو اشتباه بگیرند. در این جا باید بگوییم این دو وسیله با یکدیگر متفاوت هستند. برخی از مهم ترین تفاوت های آن ها عبارتند از موارد زیر:

 • در آسانسور خودروبر، ماشین به صورت کامل درون کابین قرار می گیرد در صورتی که در بالابر خودرو، ماشین بر روی کفی یا ریل های چرخ قرار می گیرد.
 • آسانسور خودروبر برای جا به جایی خودرو در ارتفاعات بالاتر طراحی شده در صورتی که بالابر خودرو در این زمینه محدودیت ارتفاع دارد.
 • ایمنی آسانسور خودروبر بیشتر از بالابر خودرو است زیرا اطراف آن پوشیده است.
 • با توجه به امکانات و ویژگی های آسانسور خودروبر، هزینه های ساخت و نصب آن نیز بیشتر از بالابر خودرو است.
 • آسانسور های خودروبر به مکان مناسب و چاه نیاز دارند در صورتی که بالابر خودرو را در هر مکانی می توان نصب کرد و به فضای زیادی احتیاج ندارد.

در زمان خرید آسانسور خودروبر به نکات زیر توجه کنید.

در صورتی که می خواهید برای ساختمان خود آسانسور خودروبر تهیه کنید به نکاتی که در ادامه به شما می گوییم حتما توجه فرمایید.

 • به خدمات پس از فروش دوره ای و مستمر مانند نصب، راه اندازی، سرویس و تعمیر قطعات آسانسور خودروبر حتما توجه داشته باشید. شرکت هیدروفربد بهترین خدمات پس از فروش را برای مشتریان خود در نظر گرفته است تا رضایت کامل شما عزیزان را دریافت نماید.
 • در زمان خرید حتما به ایمن بودن و کیفیت آسانسور ماشین بر توجه داشته باشید. برای این منظور به ایمنی بالا، صرفه جویی در استفاده از فضا، صرفه جویی در مصرف برق، نوع موتور و قدرت آن، سر و صدای کم در زمان حرکت و… توجه کنید.
 • شما باید بر اساس نوع ساختمان و کاربری آن، به خرید آسانسور ماشین بر اقدام کنید. در ساختمان های مسکونی، ساختمان های تجاری، تعمیرگاه های بزرگ، پارکینگ های طبقاتی و … باید آسانسور خودروبر مناسب با فضا انتخاب شود.
 • به سایر ویژگی ها و امکانات آسانسور خودروبر مانند نور و روشنایی مناسب، تهویه هوا، آلارم و آژیر برای استفاده در زمان های اضطراری و گوشی تلفن حتما توجه کنید.

آسانسورهای فربد صنعت با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد اولیه و با کمک دانش فنی متخصصان خود طراحی و تولید می شوند به همین دلیل است که رضایت و اعتماد مشتری را به خود جلب می کند. شما نیز برای ثبت سفارش و دریافت سایر راهنمایی ها می توانید با ما تماس بگیرید.

آسانسور ماشین بر هیدروفربد

الزامات مقررات ملی ساختمان در رابطه با آسانسور های خودروبر چیست؟

با توجه به مباحث مهمی که در مقررات ملی ساختمان در رابطه با آسانسور خودروبر وجود دارد، شرکت فربد صنعت آسانسور های خودروبر خود را تولید و نصب می کند. در ادامه به مهم ترین الزامات این مبحث اشاره می کنیم.

 • به شرایط نصب آسانسور خودروبر توجه شود. نصب آسانسور خودروبر نباید تنها راه تردد بین طبقات پارکینگ ها باشد. در ساختمان ها حداقل ۲ دستگاه آسانسور خودروبر باید نصب شود.
 • استفاده از برق اضطراری در آسانسور خودروبر برای زمان هایی که سیستم برق رسانی با مشکل رو به رو شده است.
 • از آن جایی که باید امکان روشن کردن خودرو در آسانسور وجود داشته باشد باید از تهویه مناسب برای خروج گازهای آلاینده از اگزوز خودرو در آسانسور خودروبر استفاده شود.
 • کابین آسانسور خودروبر باید متناسب با همین هدف طراحی شود. داخل کابین از نوارهای ضربه گیر استفاده شود. درب آسانسور خودروبر باید تمام اتوماتیک باشد. در دو طرف داخل کابین از پانل های فرمان استفاده شود.
 • هر نوع آسانسور خودروبر باید به مکانیزم هم سطح سازی مجدد اتوماتیک مجهز باشد.

قیمت آسانسور خودروبر و هزینه نصب آن چقدر است؟

همانطور که می دانید شرکت فربد صنعت آسانسور های مختلفی را طراحی و تولید می کند. در این میان، نصب آسانسور خودروبر آسان تر از آسانسور معمولی است و با توجه به ویژگی هایی که دارد، هزینه نصب آن نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. عوامل مختلفی بر قیمت نهایی آسانسور ماشین بر تاثیر می گذارد که برخی از آن ها عبارتند از: نوع آسانسور خودروبر، قدرت موتور آن، ابعاد و ظرفیت آن، امکانات و ویژگی های آن و…

در صورتی که می خواهید از قیمت روز آسانسور خودروبر و سایر اطلاعات مربوط به آن مطلع شوید پیشنهاد می کنیم با کارشناسان ما تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را دریافت کرده و در مراحل بعدی از نکات گفته شده استفاده نمایید.

بهترین و با کیفیت ترین آسانسور خودروبر را می توانید از تیم متخصص فربد صنعت دریافت نمایید و چندین سال با رضایت کامل، از آن استفاده نمایید. پس برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بهترین و مناسب ترین آسانسور خودروبر را خریداری نمایید.