کرج - 45 متری گلشهر - نبش اختر شرقی - ساختمان نیکخواه - طبقه دوم - واحد 7

آسانسور باری

زندگی امروزه خواهان سرعت و آسایش بیشتر است به همین دلیل شرکت های مختلف از جمله هیدروفربد به دنبال طراحی آسانسور های مختلفی مانند آسانسور باری هستند تا زندگی را برای افراد راحت تر کنند. هر کدام از این آسانسورها ویژگی ها و عملکرد های متفاوتی دارند. در صورتی که به دنبال آسانسور های باربری هستید و می خواهید اطلاعات بیشتری درباره آن ها کسب نمایید با ما همراه شوید.

آسانسور باری یا باربری چیست؟

برای حمل و نقل و جا به جایی کالاهای بزرگ و سنگین از وسیله ای به نام آسانسور باری یا باربری استفاده می شود. این نوع آسانسورها مقاومت و استحکام بالایی نسبت به آسانسور های مسافری دارند. روش عملکردی آن ها مختلف است به گونه ای که بیشتر آن ها سرعت کندی دارند و با ویژگی های ایمنی دقیق تر، خطر تصادفات و آسیب ها را به حداقل می رسانند. طراحی آسانسور باری در هیدروفربد به گونه ای صورت می گیرد که شرایط کاری سخت را بتواند تحمل کند به عنوان مثال دیوارها و کف از فولاد ساخته می شوند و طراحی مقاومی دارند.

آسانسور باری

عملکرد آسانسور باری چگونه است؟

متخصصان شرکت هیدروفربد با در نظر گرفتن شرایط کاری سختی که قرار است آسانسور های باری تحمل کنند، اقدام به طراحی بهترین نوع آن ها می کنند تا بهترین عملکرد را از آن ها شاهد باشیم. دکل آسانسور باری به وسیله قطعاتی ساخته شده که تا ارتفاع ۵۰ الی ۲۰۰ متر ادامه دارد. بر روی طاق آسانسور یک جرثقیل قرار می گیرد تا ارتفاع آسانسور کم و زیاد بشود. در بعضی از ساختمان هایی که ارتفاع کمی دارند در ابتدا دکل فیکس می شود سپس آسانسور باری نصب خواهد شد. تا مرحله آخر اتاقک باید بر روی سیستم آسانسور حفظ بشود از همین روی در زیر اتاقک و بر روی زمین از یک فونداسیون استفاده می شود.

سرعت آسانسور های باری چقدر است؟

آسانسور باری یا کارگاهی که در شرکت هیدروفربد ساخته می شود خیلی راحت می تواند حدودا با سرعت ۵۰ متر بر دقیقه بارهایی با وزن بیش از ۱۰۰۰ کیلوگرم را جا به جا نماید. البته سرعت این نوع آسانسور ها به نوع موتور و گیربکس آن بستگی دارد. شرکت ما با توجه به نیازی که شما دارید سعی می کند از موتور با قدرت و گیربکس مناسب کار شما استفاده کرده و آسانسور باری متناسب با فعالیت تان را طراحی و تولید کند به همین دلیل هر چقدر شما با بارهای سنگین سر و کار دارید به همان میزان از موتور با قدرت بیشتری در آسانسور باربری به کار گرفته می شود. پس برای ثبت سفارش آسانسور باری خود با کارشناسان هیدروفربد تماس بگیرید.

۷ نوع از مهم ترین آسانسورهای باری کدام است؟

هیدروفربد آسانسورهای باری را در انواع مختلفی تولید می کند. در ادامه ۷ نوع از آن ها را نام می بریم.

 1.  آسانسور های رفت و برگشتی: این نوع آسانسور باری مناسب برای ارتفاع ۱ تا ۹ متر است و تا وزن ۲۰۰۰ کیلوگرم را می تواند تحمل کند.
 2. آسانسورهای باری طناب دار: این نوع از آسانسورهای باری دارای ارتفاع ۱۰ تا ۳۰ متر هستند و می تواند تا ۱۰ هزار کیلوگرم بار را تحمل کنند.
 3. آسانسور های قیچی: از دیگر بالابرهای باری، آسانسور های قیچی نام دارند که می تواند وزن های زیادی را جا به جا کنند اما ارتفاع سفر آن ها کم می باشد.
 4. آسانسور های سطح شیب دار: این نوع آسانسورها معمولا در فضای باز استفاده می شوند و به منظور صرفه جویی در فضا کاربرد دارند.
 5. آسانسور های غیر قابل دسترسی:  این نوع از آسانسورهای باری ابعاد کوچکی دارند و بیشتر در رستوران ها به منظور بلند کردن ظروف مورد استفاده قرار می گیرند.
 6. آسانسور باری در دسترس اما بدون همراه: در این آسانسور ها یک نفر می تواند برای تخلیه و بارگیری درون کابین جای بگیرد ولی در حین حرکت نمی تواند افراد را جا به جا نماید.
 7. آسانسور باری قابل دسترس و با همراه: در این نوع آسانسور های باری یک نفر می تواند هم برای تخلیه و بارگیری در کابین قرار بگیرد و هم در حین حرکت و در ارتفاع.

همانطور که مشاهده کردید هر کدام از این آسانسور های باری ویژگی های به خصوصی دارند و در موارد خاصی استفاده می شوند. اگر در انتخاب آسانسور باری مناسب با فعالیت خود دچار تردید شده اید پیشنهاد می کنیم با کارشناسان هیدروفربد تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

 آسانسور باری چه ویژگی هایی دارد؟

آسانسورهای باری تولید شده در هیدروفربد دارای یک سری ویژگی های کاربردی هستند که در ادامه برخی از آن ها را نام می بریم.

 • نصب آسانسور های باری ساده است و به راحتی می توان از آن نگه داری کرد.
 • این نوع آسانسورها به عنوان بالابر های هیدرولیک و مجهز به ریل از طراحی معمولی برخوردار هستند.
 • از یک ایستگاه کنترل پیشرفته مبتنی بر ریزپردازنده برخوردار است.
 • کابین آسانسورهای باری مقاومت و استحکام بالایی دارد.
 • درب های کابین آن ها کشویی است.
 • این آسانسور ها با توجه به ساختاری که دارند می توانند وزن های زیاد را تحمل کرده و به راحتی جا به جا نمایند.
 • آسانسور های باری هیدرولیک با توجه به ساختار خود در هنگام پایین آمدن تحت فشار ناشی از وزن خود قرار گرفته و مصرف برق را تا میزان قابل توجهی کاهش می دهند.
 • طبق تکنولوژی های جدید به کار رفته در آن ها، دیرتر آسیب می بینند و عمر مفید بالایی دارند.

در هنگام خرید آسانسور باری به این نکات دقت کنید.

اگر به زودی قصد خرید آسانسور باری یا باربری را دارید سعی کنید در هنگام خرید به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • شرایط کاری خود را در نظر داشته باشید.
 • به ظرفیت حمل بار آسانسور دقت کنید.
 • ارتفاع آن را در نظر بگیرید.
 • توجه کنید در داخل ساختمان به بالابر احتیاج دارید یا خارج از ساختمان.
 • تعداد توقف را در نظر بگیرید.
 • به قدرت موتور آسانسور دقت کنید.

شرکت هیدروفربد به شما کمک می کند بهترین آسانسور باری مورد نیاز خود را تهیه کنید به همین دلیل هر راهنمایی و اطلاعاتی که احتیاج داشته باشید می توانید از کارشناسان ما دریافت نمایید.

هزینه آسانسور باری چقدر است؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم آسانسور های باری شرکت هیدروفربد در انواع مختلفی طراحی و تولید می شوند در نتیجه پاسخگوی تمامی نیازهای شما خواهد بود. با توجه به قطعاتی که در آسانسور مورد نیاز شما استفاده می شود و قدرت موتور و گیربکس آن، ظرفیتی که دارد و سایر ویژگی ها قیمت و هزینه آسانسور باری متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات دقیق و قیمت روز آسانسور باری می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

شرکت هیدروفربد با تجربه و تیم متخصصی که دارد بهترین آسانسور های مورد نیاز شما را طراحی و تولید می کند و همواره سعی در کسب رضایت و اعتماد شما دارد.